II edycja KONKURSU PLASTYCZNEGO OBRAZ WART TYSIĄCA SŁÓW

• 19-09-2021 22:02
Przed nami II edycja KONKURSU PLASTYCZNEGO OBRAZ WART TYSIĄCA SŁÓW dotyczącego stworzenia autorskiego projektu okładki lub ilustracji do wybranego tekstu polskiego pisarza Stanisława Lema.

Zaprojektuj okładkę/ilustrację do wybranego tekstu Stanisława Lema. Nie sugeruj się okładką istniejącej już publikacji, stwórz własną wizję, Twoją interpretację treści. Czekamy na niebanalne i intrygujące prace.

Organizatorami konkursu są: IV Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej, Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.
Partnerem konkursu: Kino Helios.

I. Cel konkursu:
 popularyzowanie twórczości Stanisława Lema w środowisku uczniowskim,
 zachęcenie nastolatków do czytania książek Stanisława Lema,
 rozwijanie kompetencji osobistych (m.in. kreatywności, wrażliwości, wyobraźni, talentów artystycznych), społecznych, świadomości i ekspresji kulturalnej.

II. Zasady uczestnictwa:
1. Adresaci konkursu:
I kategoria: uczniowie VII i VIII klas szkoły podstawowej,
II kategoria: uczniowie szkół ponadpodstawowych.
2. Warunki uczestnictwa:
 jeden uczeń przesyła jedną samodzielnie wykonaną pracę:
 projekt ilustracji do powieści lub opowiadania Stanisława Lema - I kategoria (uczniowie VII i VIII klas szkoły podstawowej),
 projekt okładki do powieści lub opowiadania Stanisława Lema - II kategoria (uczniowie szkół ponadpodstawowych),
 projekt ma odbiegać od wyglądu okładek wydanych publikacji oraz zawartych w nich ilustracji.
3. Uwagi dotyczące pracy:
 format dowolny (max A3),
 technika dowolna,

4. Organizator nie przyjmuje prac zbiorowych.
5. Prace pokonkursowe zostaną wystawione w kinie Helios Bielsku-Białej.
III. Uwagi na dostarczania prac:
Do pracy w formie papierowej dołączone dane autora nadesłanej pracy zawierające :
 imię i nazwisko, klasa,
 imię i nazwisko opiekuna,
 nazwa i adres szkoły, numer kontaktowy,
 tytuł tekstu Stanisława Lema , do którego zaprojektowano okładkę lub ilustrację.
IV. Kryteria oceny prac konkursowych:
 sposób ujęcia tematu,
 oryginalność okładki/ilustracji,
 walory artystyczne,
 kompozycja,
 warsztat pracy,
 plastyczna interpretacja tekstu Stanisława Lema.
V. Terminy:
1. Prace należy przesłać lub dostarczyć do 31 października 2021 roku (nie liczy się data stempla pocztowego) na adres:
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
ul. Komorowicka 48
43- 300 Bielsko- Biała
Tel. 338124577 (wew.27) e- mail wws@pbw.bielsko.pl
2. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi drogą elektroniczną 08.11.2021 r. O uroczystym wręczeniu nagród, uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie.
VI. Komisja konkursowa – przedstawiciele: Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Kina Helios
Do oceny prac uprawnione jest jury powołane przez Organizatora.

Zapraszamy!