III wycieczka zawodoznawcza dla doradców zawodowych i nauczycieli doradztwa zawodowego

• 17-03-2023 7:33
Wczoraj odbyła się trzecia wycieczka zawodoznawcza dla doradców zawodowych i nauczycieli doradztwa zawodowego. Pierwszym etapem spotkania było zwiedzanie Zespołu Pracowni Nr 2 w Bielskim Centrum Edukacji w Bielsku- Białej przy ul. Legionów 44-46, które rozpoczęło się od prezentacji oferty edukacyjnej Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 4 im. St. Staszica. Następnie uczestnicy zostali oprowadzeni po pracowniach murarsko-tynkarskiej, konstrukcji drewnianych i stalowych, robót tapeciarsko-malarskich oraz posadzkarsko-okładzinowych, betoniarsko-zbrojarskiej, suchej zabudowy, renowacji elementów architektury.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie pracowni zawodowych w Zespole Pracowni Nr 3 w Bielskim Centrum Edukacji w Bielsku- Białej, ul. Gen. Boruty-Spiechowicza 22, takich jak, m.in.: montażu i obsługi systemów energetyki odnawialnej, suchej zabudowy i renowacji elementów architektury, montażu hydraulicznego i instalacji wodnych i gazowych.
Trzecim etapem było zwiedzanie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej. Tam uczestnicy zwiedzili pracownie kształcenia zawodowego uczniów Technikum NR 4: technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik rachunkowości oraz Branżowej Szkoły I Stopnia nr 11: magazynier logistyk, sprzedawca.
W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję poznać zawody, w których kształci szkoła oraz ich wzajemnej zależności na przykładzie działalności Spółdzielni Uczniowskiej Ekonomus.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację III wycieczki zawodoznawczej!!