Świąteczne inspiracje do pracy zdalnej w przedszkolu

• 28-03-2021 11:17
Poniżej prezentujemy „Świąteczne inspiracje
do pracy zdalnej w przedszkolu” przygotowane przez mgr Lucynę Kempys - konsultanta BBODN ds. wychowania przedszkolnego:
Inspiracja I: "Baranki wielkanocne"
Przygotuj: piankę , filc lub gruby karton w kolorze niebieskim/łebek /
Kartkę z bloku technicznego w kolorze białym , czarnym, białą kartkę z papieru ksero , nożyczki .
Wykonanie:
1.Wytnij koło z kartonu białego /średnica 8-10 cm/
2.Wytnij małe kółeczka białe z papieru ksero /około 15 szt – średnica 2 cm- 2,5 cm/
3.Wytnij ślimaczki z kółeczek.
4. Wytnij głowę baranka, oczy ,narysuj pisakiem buzię.
5. Wytnij nogi z czarnego kartonu.
6. Naklejaj elementy /ślimaczki jako wełna baranka- naklejaj smarując klejem tylko kawałeczek papieru, papier jest plastyczny i pod wpływem powietrza będzie tworzył przestrzenny wzór/
Inspiracja II: "Baranki przestrzenne"
Przygotuj: koszulki do papieru , popcorn, kawałeczki białego papieru, sznurek , kartonik czarny klej , nożyczki.
Wykonanie:
1.Odetnij z koszulki tą część która ma dziurki do segregatora.
2. Przytnij koszulkę w kwadrat.
3. Sklej boki koszulki /zagiąć sklejenie do środka/
4. Wypełnij koszulkę popcornem lub
- wypełnij koszulkę wydzieranka z białego papieru
-wypełnij koszulkę papierem z niszczarki
5.Zaklej klejem w sztyfcie grzbiet baranka.
6. Zawiąż sznurkiem mały ogonek.
7.Wytnij głowę , naklej oczy , buzię. Przyklej do koszulki.
Powodzenia!