Integracja sensoryczna w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej -dobre praktyki.

• 29-12-2023 20:54

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na webinarium nt.: „Integracja sensoryczna w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej - dobre praktyki.”, które odbędzie się 08.01.2024 r. o godz.17.00 na platformie ZOOM. Spotkanie poprowadzą mgr Ewa Michałowska - konsultant BBODN ds. wychowania przedszkolnego oraz mgr Marta Jurasz - konsultant BBODN ds. nauczania biologii.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak ważne obecnie jest zagadnienie integracji sensorycznej, jakie są zaburzenia integracji sensorycznej, na co nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej powinni zwrócić uwagę, co może dać sygnał do zmartwień, do głębszej obserwacji oraz co nauczyciele mogą robić, aby wpływać na zmysły dzieci. Przedstawimy także  jak rozwijać integrację sensoryczną, żeby dać dzieciom najlepszy start oraz jak stymulować rozwój zmysłów każdego dnia, czyli przykłady ćwiczeń stymulujących poszczególne zmysły (które można przeprowadzić z dziećmi w placówce szkolnej i przedszkolnej), bez użycia specjalistycznego sprzętu.

Zgłoszenia prosimy przesyłać przez formularz:

Formularz zgłoszeniowy

Istnieje również możliwość zapisów za pośrednictwem ogólnego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://bbodn.edu.pl/formularz-zgloszeniowy
który po wypełnieniu należy przesłać jako załącznik na adres: bbodn@cuw.bielsko-biala.pl
Zapraszamy!